Bezplatná nonstop linka Telefón 0800 107 007

Nová ŠKODA FABIA

Nová ŠKODA FABIA

Približne tri roky po facelifte modelu FABIA prichádza 4. generácia ŠKODA FABIA aj s mnohými novinkami. Tou najväčšou je prechod na modernú platformu MQB. K dispozícii je v prevedení hatchback s benzínovými motormi rôznych výkonov. Medzi novinky patria tiež prvky zvyšujúce komfort, ako sú automatické parkovanie, vyhrievaný volant alebo virtuálny kokpit. ŠKODA FABIA bude dostupná vo verziách Active, Ambition, Style a life-stylová športová verzia Monte Carlo.

Nová FABIA predstavuje ďalší krok vo vývoji dizajnového jazyka značky ŠKODA. Pôsobí športovým a zároveň vľúdnym dojmom. Je navrhnutá tak, že budete objavovať zaujímavé detaily bez ohľadu na to, z akého uhla sa na ňu pozriete. Vďaka najlepšej aerodynamike vo svojej triede dosahuje nová FABIA najnižší súčiniteľ odporu vzduchu (od 0,28). Dynamický vzhľad nového modelu FABIA je zdôraznený dozadu stúpajúcou spodnou líniou okien a naopak klesajúcou líniou strechy. V zadnej časti vozidla dominujú vysoko posadené zadné svetlá v tvare klina, ktorých vonkajšie časti sú pretiahnuté na bok karosérie, a výrazný nápis ŠKODA.

Interiér vozidla je prepracovaný do najmenších detailov a je priestranný vo všetkých smeroch. Komfort cestujúcich vpredu aj vzadu dokonale dopĺňa široká ponuka bezkonkurenčných riešení Simply Clever. Nová FABIA teraz ponúka bezpochyby najväčší batožinový priestor vo svojej triede (380 litrov). Sklopením zadných sedadiel zvýšite kapacitu batožinového priestoru až na celých 1.190 litrov. Či už cestujete štyria alebo piati, nemusíte sa báť nedostatku priestoru. Nová FABIA má dosť priestoru pre všetkých. Krajné sedadlá sú premyslene tvarované na pohodlné cestovanie. Ak prepravujete svoje ratolesti v detských sedačkách, uvítate kotviace body Isofix a TopTether štandardne na bočných zadných sedadlách a voliteľne tiež na prednom sedadle spolujazdca.

Najmodernejšie vymoženosti a bezpečnostné prvky sa o vás postarajú pri každej ceste. Môžete sa spoľahnúť na moderný a bezpečný dizajn, až 9 airbagov a asistenčné systémy pre riadenie i parkovanie. Pre vaše pohodlie je k dispozícii dvojzónová klimatizácia Climatronic, rozsiahle možnosti konektivity, voliteľné strešné panoramatické okno a ďalšie prvky. Podrobné informácie o vozidle vám poskytne virtuálny kokpit s uhlopriečkou 10,25" a s piatimi možnosťami zobrazenia. Svoj nový model ŠKODA FABIA môžete vybaviť multimediálnym systémom infotainmentu s obrazovkou až 9,2" v strede palubnej dosky, ambientným osvetlením a zvukovým systémom ŠKODA.

K dispozícii je v motorizáciách 1,0 MPI s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou a s 48 kW (65 k) - k dispozícii až v roku 2022 a s 59 kW (80 k). Ďalšie motorizácie sú: 1,0 TSI 70 kW (95 k) s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou a 1,0 TSI s 81 kW (110 k) so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou alebo 7-stupňovou automatickou prevodovkou.

Pokročilá konektivita nového modelu FABIA uľahčí vaše každodenné cestovanie a poskytne vám podporu, aby ste sa včas a pohodlne dostali do cieľa svojej cesty. Služba ŠKODA Connect poskytuje online navigačné a informačné služby vrátane informácií o doprave a možnosti diaľkového ovládania vybraných funkcií vozidla pomocou aplikácie MyŠKODA. SmartLink zabezpečuje spojenie medzi vaším smartfónom a zabudovaným systémom infotainmentu cez Apple CarPlay, Android Auto alebo MirrorLink. S digitálnou asistentkou Laurou vás bude vaše vozidlo počúvať na slovo. Strohé príkazy sú už minulosťou. Digitálna asistentka Laura rozumie hovorenej reči. Laura vám pomôže ovládať navigáciu, médiá, infotainment či klimatizáciu aj písať správy, zatiaľ čo vy sa budete môcť naplno sústrediť na riadenie.


Nová FABIA - čítajte viacCENNÍK (PDF)KonfigurátorNaše skladové vozidlá